גופי תאורה ופריטים נוספיםגופי תאורה הינם חלק משמעותי בתכנון הבתים המודרניים של היום, מושקעת מחשבה רבה לא רק בבחירת החומרים לבנייה , אלא גם בשילוב אמצעים טכנולוגיים שישפרו את חוויית המגורים במתחם בצורה משמעותית ביותר. בשורות הקרובות נפרט על גופי תאורה בפרט ומספר אלמנטים שמוגדרים כיום כפריטי חובה בכל בית מודרנית, כך שתוכלו גם אתם להצטרף אל הקונספט.

 

בית חכם

ההתקדמות הטכנולוגית של ימינו מאפשרת להטמיע בבית מערכות חשמל חכם, כך שנחסוך בלא מעט אנרגיה ונהנה מנוחות מקסימאלית. מערכות אלו כוללות מחשב מרכזי שמחובר לאמצעים רבים בבית (מכשירי חשמל, חיישנים וכו') ושולט עליהם בתרחישים ידועים מראש או לפי דרישה. כך למשל מזהים החיישנים היכן נמצאים אנשים בבית ומנתבים את זרימת אוויר המזגן וההספק בהתאם לכך. באותו האופן מערכת האזעקה תופעל רק כאשר אין אף אדם בבית, התריסים יוגפו באופן אוטומטי, גופי התאורה יכובו או ידלקו ועוד.

 

מטבח מודרני

המטבח המודרני הינו "פריט" שכולל אלמנטים רבים שהופכים את הבית למודרני בהתאם. סוג זה של מטבח מגיע בקווים מינימליסטיים ועשוי ממגוון רחב של חומרים ביניהם עץ, MDF, זכוכית וכו'. המטבח המודרני כולל מזווה גדול ודי מקום לכל הפתרונות המוצעים כיום עבור מטבחים כגון כיריים חשמליים, קולט אדים, טוחן אשפה, מתקן מיני בר וכו'. חשוב מאוד להיוועץ עם אדריכל על מנת להתאים את המטבח לבעליו באופן אישי וע"פ צרכי המשפחה, ועל מנת שחלל חשוב זה ישתלב באופן הרמוני עם שאר חדרי הבית.

 

גופי תאורה

גופי התאורה של היום מגיעים במגוון עצום של אפשרויות ולכן חובה לבחור בהם באופן מושכל למדי. פתרונות התאורה המודרניים של ימינו מציעים גופים בעלי הספק נמוך שאינם זוללים אנרגיה ואינם פולטים קרינה ובו בזמן גם מעוצבים לכל מטרה. ניתן לבחור בשילוב של פסי לד לאורך הקירות, גופים שקועים, גופים בולטים, ספוטים, זרקורים ואפילו בגופי תאורה מובנים בתוך ארונות מטבח וארונות הבגדים.

 

פרגולה

הבית המודרני הוא בית שמנצל את כל המרחב הפוטנציאלי שלו עד תום, כך שאם יש לכם מרפסת או חצר, הרי שאין טעם שלא לנצל את השטח יקר הערך הזה בכל ימות השנה. הפתרון הינו בבניית פרגולה, ועם השינויים בחוק שמאפשרים אישורים רגולטוריים מהירים ע"י העיריות, אין ספק כי זהו פתרון מומלץ ביותר. ישנם 2 אפשרויות להקמת פרגולה וההבדל ביניהן נובע מסוג החומר. תוכלו לבחור בפרגולת עץ העשויה מעץ מלא (פרגולה כבדה עם זמן הקמה ארוך יחסית), או לבחור להתקין  פרגולת אלומיניום קלת משקל, אשר מותקנת תוך זמן קצר ומאפשרת יישום של גג בעל שלבים שזזים חשמלית.

 

המתכנן – אדריכל

בתכנון הבית המודרני חשוב מאוד לשכור את שירותיו של אדריכל שמעורה בכל החידושים ומגמות העיצוב האחרונות, כך שתוכלו להשיג את המראה הביתי שתמיד חלמתם עליו. בהצלחה!