בחירה חכמה של גופי תאורה מעוצבים לחדר שינה

המגוון הרחב של גופי תאורה מעוצבים לחדר שינה מציבים בפני מעצבים משימה מהנה ומאתגרת בעת ובעונה אחת. יחד עם זאת, המבחר האינסופי, סגנונות העיצוב ושפע הגוונים עלולים להפוך את עיצוב התאורה בחדר השינה למעין הליכה על חבל דק, כיוון שדווקא מה שנראה פשוט כל כך מטבעו, טומן בחובו מספר שכבות של מורכבות, וחשוב לדעת כיצד לתמרן בין הרעיונות העיצוביים לבחירה בגופים פרקטיים, שיעניקו את התפוקה הרצויה והמתבקשת בצורה מדויקת.

המשימה - בחירת גופי תאורה מעוצבים לחדר שינה

כדי להצליח בבחירת גופי תאורה מעוצבים לחדר שינה בצורה חכמה, חשוב להבין את יסודות התאורה וסכמת הצבעים של חדר השינה. חדרי שינה מטבעם הם מקלטים אישיים דרמטיים, רומנטיים, פונקציונליים ומרגיעים, ולכל שעה במהלך הממה או צורך יש להתאים את התאורה.

מאחר והתאורה משחקת תפקיד כל כך חשוב בקביעת טון למצב הרוח החלטנו לתת לכם כמה עצות מהמומחים של קמחי תאורה.

הגודל כן קובע

ההיבט הראשון והחיוני ביותר, שמגדיר את אפשרויות התאורה  בעת עיצוב תאורה בבית ובחדר השינה בפרט הוא גודל החדר, ויש להקפיד לבחור גופי תאורה מעוצבים, שיאירו כל פינה בצורה הרצויה. הנטייה הנפוצה היא להציב יותר מידי גופי תאורה בתקווה ששפע התאורה תשקף את סגנון העיצוב, אך בפועל, זה עלול לעשות את הפעולה ההפוכה, ולגרום לפינות שונות בחדר לקבל כמות תאורה שונה, מה שיוצר פינות מוארות מידי או חשוכות מידי ביחס לאחרות.

סגנון העיצוב הנו בגדר הצהרה

תאורת החדר חייבת לשקף את סגנון העיצוב שלו, ולכן בעיצוב מינימליסטי תאורה המתבססת על שקועי קיר תהיה בחירה מתבקשת, ואילו בעיצוב כפרי פמוטים יוכלו להשתלב באופן מושלם. לכל סגנון ניתן להתאים גופי תאורה שונים, וחשוב לבחון גם את החומרים מהם עשויים גופי התאורה והגוונים השונים.

שכבות תאורה מרובות

אין תחליף לשילוב של כמה שכבות תאורה, שיוצרות יחד את האפקט המתבקש. מכיוון שחלק מגופי התאורה נועדו לשמש למשימות שונות או לתת מבטא לחלל, חשוב ליצור את השילוב המנצח, שייתן את המראה המושלם לחדר השינה. תאורה אדריכלית נכונה תדע לבנות את שכבות התאורה בצורה יעילה, חכמה ומדויקת לקבלת האפקט, המראה והאווירה הרצויים.

גופי מיטה חדשניים

אורות המיטה כבר לא מוגבלים למנורות שולחן פשוטות משני צידי המיטה, וכיום נפוץ להשתמש גם באורות תליון, גופים צמודי קיר מרהיבים ואפילו צמודי תקרה. התוספות הללו מפנות מקום בשידה שלצד המיטה, ומאפשרות לעצב את חדר השינה בצורה לא קונבנציונלית ומסורתית.

האווירה משתנה

תכונות תאורה שונות מציגות באופן שונה את חדר השינה. בדרך כלל שימוש בדימר מעניק מספר אפשרויות למשחק, שבונים אווירה שונה בהתאם למצב הרוח ולצורך.

אסתטיקה מול ארגונומיה

רבים נוטים להציב את האסתטיקה מעל הארגונומיה, אך למעשה, נברשת או מנורת רצפה עשויה להיראות נפלא, אך אם הן לא מספקות תאורה מתאימה הן יגרעו מעיצוב החלל, ולכן בבחירת גופי תאורה מעוצבים חשוב לקחת בחשבון גם את סוג האור הנכון והמתאים.

מבול של צבע

יהיה זה צבעו של האהיל או של הנורה עצמה, שינוי דק בגוון יכל לשנות את כל מראה החדר. אורות חמים ומטושטשים מביאים תחושת שלווה, ומתאימים לערב רומנטי, בעוד אורות בהירים מרוממים את פאר החדר והופכים אותו למפתה הרבה יותר. מבחר גופים עם תאורת לד מגיעים כיום בגוונים שונים, שניתן לשלוט בהם באמצעות שלט לבחירת האווירה הרצויה.

חיווט תאורת חדר השינה

בתכנון תאורת החדר חשוב לבחון את מיקום גופי התאורה ביחס לנקודות החשמל. חבל לבנות אסטרטגיית תאורה שלמה שמשתלבת עם הקונספט העיצובי, ונהרסת בגלל חיווט נראה לעין.