חנות אונליין
03-6823857‬

עמודי תאורה מעוצבים לגינה

עמודי תאורה לגינה בעיצובו של קמחי תאורה

גינת הבית נחשבת לחלל פונקציונלי, שמוסיף לחוויית המחיה של דיירי הבית, וכשניגשים לעצב גינה כל פסל או טרסה, רהיטי גינה או עמודי תאורה מעוצבים לגינה מהווים אלמנט עיצובי שעומד בכוחות עצמו ותורם לתפאורה הכללית של החלל.

מה ההבדל המהותי בין תאורת חוץ לתאורת פנים?

גינה מוארת משפרת את מראה החלל החיצוני והאווירה שבו, ובמקביל מרחיבה את תפיסת הפנים. אך תאורת חוץ, להבדיל מתאורת פנים, אינה מיועדת להאיר את כל החלל, שכן זה בלתי אפשרי, ולכן חשוב לבחון מה עליה להאיר, ומה מיועד להישאר בצל. כמו כן, באמצעות תאורה מעוצבת ניתן לנצל הזדמנות ייחודית להציג את הגינה באור חדש לחלוטין, כך שבשעות הלילה ייווצר גן שונה לחלוטין מזה שאליו נחשפים בשעות היום.

טעויות תאורה נפוצות בגינה

תמיד כדאי להתייעץ עם מומחה תאורה, שישפוך מעט אור על הדרכים בהן ניתן לנצל את התאורה באופן מיטבי ולהתמודד עם אתגרים ספציפיים בעיצוב תאורת חוץ.

אחד השיקולים, שחשוב לקחת בחשבון, הוא שהעין תמיד נמשכת אל הנקודה הבהירה ביותר בחלל, ולכן חשוב להימנע מסנוור. לשם כך מומלץ להציב את המנורות הרחק מקו הראייה הכללי ולהיעזר במגני פנסים על מנת להפחית את כמות האור התועה.

מעט אור עובר דרך ארוכה בנוף הלילה, ולכן חשוב להיות מודעים למה שמואר בלילה ולמה שמעוניינים להשאיר בחושך. הטעות הנפוצה ביותר בבחירת תאורת גינה היא הארת אלמנטים בודדים כמו עץ לדוגמה, מה שעלול לגרום ליצירת אשליה של אלמנטים, המרחפים בצורה מוזרה ומנותקת בחלל. עדיף להציב אורות לאורך שביל או ליצור מסגרת תאורה על ידי עמודי תאורה מעוצבים, וכך להוביל את העין לנקודת המוקד על ידי שכבות של אור.

בעיצוב תאורת גינה חשוב להימנע מניגודיות רבה, ואיש מקצוע מיומן ידע ליצור סכמה, שמשתמשת גם באור וגם בצל באופן נכון ואפקטיבי.

סודות אנשי המקצוע נחשפים- השיטות שלנו לעיצוב תאורת גינה מרהיבה

  • זרקור של תאורה על עץ הוא דרך מצוינת להאיר מרפסת או נתיב, אך יחד עם זאת, חשוב לוודא שהאור מכוון כלפי מטה ולא למרחק, על מנת לתת אפקט תאורה עדין, שלא ירגיש כמו אור בטחון, שנועד להתריע מפני פולשים.
  • אביזרי תאורת לד יושבים בקופסאות אטומות למים, ולכן יכולים להסתתר בין השיחים או מאחורי הגדר ולתת אפקטים מיוחדים ועמידים במיוחד.
  • חשוב לוודא שטמפרטורת הצבע של כל מקורות תאורת הלד תואמות. יצרנים שונים מתייחסים לתאורה בצבע לבן או צהוב חם או קר בדרכים שונות, ולכן חשוב לוודא את המספר על גבי הנורות ולשמור על אחידות. בעוד לתאורת פנים מומלץ ללכת על תאורה חמימה יותר, בתאורת גן המראה הקריר מחמיא לצבע הצמחייה.
  • כדאי להשתמש בצינורות מחוזקים ברשת על מנת להגן על הכבלים החשמליים מפני נזק. כמו כן, מומלץ לוודא שכל החיבורים החשמליים אטומים לחלוטין וחסינים מפני חדירת מים או לחות.
  • אם נעשה שימוש בתאורה שקועה, חשוב לוודא שיש ניקוז איכותי על מנת להימנע מהתבצרות נוזלים.

להאיר שביל גישה עם עמודי תאורה מעוצבים לגינה

עמודי תאורה עשויים בהחלט להיות השיטה הנפוצה ביותר להארת שביל גן. אנשים רבים בוחרים בהם על פני זרקור מבוסס-קרקע מכיוון שלאור יש רדיוס גדול יותר . מלבד התאורה, לעמודי התאורה יש גם תפקיד דקורטיבי ומכונן . בגלל הגדלים, הסגנונות והחומרים השונים.

דרכים נוספות להאיר את שבילי הגינה

  • אורות קיר- לצד בניינים ובתים צמודי קרקע רבים יש שביל או דרך נסיעה בסמוך למבנה. פמוט קיר מספקים די תאורה לצורך הארת שביל הגישה
  • פסי לד- רצועות לד אטומות למים משמשות מענה מושלם להארת שבילים, ומעניקות קו מתאר מקסים ויפהפה.
  • ספוטים – אף על פי שאינם יעילים כאורות מבטאים, הם יעילים מאוד לסימון שבילים, ומכיוון שהם כמעט בלתי נראים בשעות היום, הם לא משפיעים כלל על אופי העיצוב של הגינה.
  •  

לקבלת ייעוץ תאורה, השאירו פרטים:

* אנא הכנס/י שם מלא
* אנא הכנס/י טלפון
איך לבחור תאורה לבית שמשלבת אווירה ופונקציונליות

איך לבחור תאורה לבית שמשלבת אווירה ופונקציונליות

תאורה נכונה משפרת את עיצוב הבית, ויוצרת בכל חלל אווירה ספציפית בהתאם לסוג הנורות וגופי התאורה שבוחרים לו. התאורה יכולה להיות פשוטה ...

קרא עוד >>

לקבלת ייעוץ תאורה, השאירו פרטים:

אנא הכנס/י שם מלא
אנא הכנס/י טלפון
דרגו את עמודי תאורה מעוצבים לגינה:
תודה על הדירוג, דירגת:
מדרגים: 2  ממוצע: 5
השאירו פרטים: