חנות אונליין
03-6823857‬

טיפים לבחירת תאורה לפינת אוכל

כאשר ניגשים לבחור תאורה לפינת אוכל, יש להתחשב בכל מיני אלמנטים. למעשה, ממש כמו הסלון, גם פינת האוכל נמצאת במיקום מרכזי בבית שלנו ועל כן יש לתת את הדגשים הנכונים והמתאימים כאשר בוחרים תאורה למיקום זה. אגב, גם כאן בדומה לבחירת תאורה לחללים אחרים בבית, יש להתחשב בריהוט המרכזי שהוא כמובן שולחן האוכל. הוא זה שמכתיב את האווירה שניצור בפינת האוכל. לשולחן האוכל, יותאמו גם שאר האביזרים, התמונות שנמקם בחלל פינת האוכל וכמובן גם גופי התאורה.

חלל פינת האוכל משתנה מבית לבית. יש בתים בהם החלל הוא פתוח ואילו יש בתים בהם החלל הוא חצי פתוח. גם חלל פינת האוכל, יש השפעה גדולה על העיצוב. אם כך, בבחירת התאורה, יש להתחשב גם בעיצוב וגם בסוג ועוצמת התאורה המתאימה. אתם לא תאמינו כמה חשיבות יש לתאורה.

אנו רוצים לשבת מסביב לשולחן האוכל ולדעת שיש לנו תאורה עוצמתית שמאירה בצורה מספקת, אבל מצד שני גם כזאת שלא תסנוור אותנו ותייצר לנו אווירה חמימה ונעימה.

התאמת התאורה לגודל החלל

כמו שהוזכר לעיל, בכל בית גודל החלל הוא שונה. לרוב, פינת האוכל מתמזגת עם חלל הסלון ואז היא נמצאת בחלל פתוח. יש מקרים בהם גם פינת האוכל נמצאת בחלל שהינו חצי פתוח.
חלל זה נוצר כתוצאה מסגירה של חדרים או מטבח. גודל החלל משפיע משמעותית על האווירה שנייצר בחלל וכמובן על התאורה. אנחנו יכולים לשלב תאורה, כך שזו תייצר  פינת אוכל גדולה ומנגד, אנו יכולים לשלב תאורה שתקטין את פינת האוכל וכך תיצור לנו אווירה חמימה.

אם יש לכם פינת אוכל גדולה, אז גם תוכלו לשלב בה גוף תאורה גדול ומרשים. לעומת זאת, אם יש לכם פינת אוכל קטנה, אז העדיפות היא לבחור גוף תאורה שיהיה לא מגושם וכמו כן סטנדרטי וכזה שיתאים לגודל של פינת האוכל.

טיפ מאיתנו: נסו להתחשב גם בגובה התקרה שלכם. אם יש לכם תקרה גבוהה בפינת האוכל, אז העדיפות הוא להתקין מנורות תליה (לצפייה בקטלוג מנורות תלויות הקליקו כאן) ואילו אם יש לכם תקרה נמוכה, אז העדיפות היא להתקין גופי תאורה שהינם שקועי תקרה מעוצבים. בחרו במנורות שיספקו גוון אור צהבהב וכך תוכלו להנות מתחושה ביתית. את גופי התאורה עליכם להתקין מעל פינת האוכל. כך האור יהיה ממוקד לשולחן פינת האוכל ולא יתפזר לצדדים.

התאמה לריהוט

הריהוט הוא החלק המרכזי של פינת האוכל. השולחן והכיסאות שלכם יכולים להיות מגושמים או עדינים וכל אחד מהם יכול להעביר רעיון עיצובי שונה. לדוגמה, אם יש לכם שולחן אוכל מלבני וארוך, אז יש להשתמש במספר גופי תאורה מרובעים. אלו יפיצו המון אור וימשכו את תשומת הלב. אם יש לכם שולחן אוכל גדול, יש להשתמש באהילים או גופי תאורה עגולים.

התאמה לעיצוב הבית

כאשר מעצבים את פינת האוכל, רצוי להתאים את העיצוב לסלון ולמטבח. מה שכן, תמיד אפשר לשבור את המוסכמות ולבחור בגוף תאורה שישבור את העיצוב. לדוגמה, אפשר להתקין גופי תאורה משתלשלים, נברשות יוקרתיות, תאורה שקועה, פסי לד וכו'.
טיפ מאיתנו: עשו שימוש בתאורת לד. היא חסכונית, לא פולטת חום, יעילה ואפשר להשתמש בה בכל סוג של תאורה.

לקבלת ייעוץ תאורה, השאירו פרטים:

* אנא הכנס/י שם מלא
* אנא הכנס/י טלפון
איך לבחור תאורה לבית שמשלבת אווירה ופונקציונליות

איך לבחור תאורה לבית שמשלבת אווירה ופונקציונליות

תאורה נכונה משפרת את עיצוב הבית, ויוצרת בכל חלל אווירה ספציפית בהתאם לסוג הנורות וגופי התאורה שבוחרים לו. התאורה יכולה להיות פשוטה ...

קרא עוד >>

לקבלת ייעוץ תאורה, השאירו פרטים:

אנא הכנס/י שם מלא
אנא הכנס/י טלפון
דרגו את טיפים לבחירת תאורה לפינת אוכל:
תודה על הדירוג, דירגת:
מדרגים: 2  ממוצע: 5
השאירו פרטים: