חנות אונליין
03-6823857‬

בחירה נכונה של גופי תאורה מעוצבים למטבח

עיצוב מטבח בגופי תאורה מיוחדים

תאורת המטבח עלולה להיות השיקול האחרון בכל הקשור לעיצוב חלל הבית, אך כדי שהמטבח ייראה טוב ותוכלו לתפקד בו היטב, חשוב להאיר את החלל כראוי. מומחים מסכימים, ששל התכנון הוא התקופה הטובה ביותר להחליט על גופי תאורה מעוצבים למטבח, מכיוון שהוא פותח אפשרויות בלתי מוגבלות, יתרון שלא ניתן לנצל אם המטבח כבר עוצב.

מערכת תאורה טובה למטבח זקוקה לפחות לשני אלמנטים:

  1. תאורת משימות לבישול והכנה בטוחה
  2. תאורת אווירה ליצירת מצב רוח, הדגשת תכונות אדריכליות ותחושה קצת יותר אינטימית ופחות פונקציונלית.

 

השלימו את מראה המטבח עם גופי תאורה בצורת תליון

סדרת אורות תליון או יחידת תאורה מעל שולחן האוכל יעזרו להבדיל את חלל האוכל מאזורי העבודה של המטבח. תליונים נמוכים מעל השולחן יעניקו תחושת אינטימיות, ומיקום גופי תליון מעל הבר יספקו גם מקור אור נהדר וגם יוסיפו עניין וישברו את קו הארונות. מומלץ להתאים תליונים עם מתג דימר, כך שאי במרכז המטבח יוכל גם לקבל תאורה נאותה בעת עבודה וגם יקבל אוירה אינטימית ורכה כשמתכנסים סביבו עם חברים או משפחה.

השתלטו על מערכת התאורה במטבח

מטבח יכול להכיל מספר גופי תאורה שונים, שקל לשלוט בהם באמצעות מערכת בקרה גמישה במקום באמצעות מתגי הפעלה וכיבוי. גופי תאורה מעוצבים למטבח משמשים כתאורת רקע או תאורה כללית, וניתן לשלבם בקירות, בתקרה, על גבי ארונות המטבח ועוד. על מנת ליהנות מאפשרות זו חשוב לוודא שכל גוף תאורה נשלט בנפרד, וכך תוכלו ליצור אווירה בהתאם לצורך, לשעת היום והפעילות שנעשית בחלל.

האירו את חלל המטבח עם נוריות LED

פליטת החום הנמוכה, החיסכון בהוצאות החשמל ואריכות חיי הנורות הן רק חלק מיתרונותיהן של נוריות ה – LED, שהפופולריות הגוברת שלהן הובילה לכך, שמרבית גופי התאורה שמשווקים כיום מוצגים ומשווקים עם נוריות אלו. נוריות אלו תופסות פחות מקום בהשוואה לפלורסנט, ומעניקות אור חזק מספיק לחלל גדול ורחב, שניתן לבחור בגוונים שונים. כמו כן, נורות אלו משתלבות גם בגופי תאורה שקועי קיר נסתרים, חסכוניות ולא מרצדות בעת הפעלתן.

בעת בחירת גופי תאורה מעוצבים למטבח התחשבו בממד הגובה

אורות קיר עובדים טוב במטבח קטן, במיוחד אלה עם מעט אור טבעי, באופן כללי גובה האורות המושלם תלוי בשני גורמים:

  1. גובה האנשים שגרים בבית
  2. גובה התקרות

היעזרו בתאורת מיקוד במטבח

פס תאורה למטבח, שממוקם מתחת לארון או ישירות מעל הכיריים, הכיור ולוח החיתוך יבטיח תאורת משימות בהירה וממוקדת. הקפידו למקם אותו קרוב ככל האפשר לקצה הקדמי של הארון, אחרת תאירו את החלק האחורי של משטח העבודה בלבד.

כמו כן, מומלץ במקרים אלו לבחור גופי תאורה מעוצבים ויחודיים עם נורות פלורסנט קטנים וקומפקטיים או רצועת LED גמישה.

השתמשו בצבע האהוב עליכם

צבעים חמים או אביזרים במראה תעשייתי היו בעבר פופולריים בעת עיצוב תאורה בבית, ובמיוחד במטבח, אך אנו רואים כעת מגמה מתפתחת לכיוון נועז הרבה יותר, ורבים בוחרים בצבעים עזים ובולטים כמו אדום, צהוב וירוק. יותר ויותר אנשים מעוניינים להכניס ריגוש גם בין כותלי המטבח, שבעבר היה נפרד מהחלל המרכזי בבית, והיום הוא נוטה יותר להתמזג עמו.

אביזרי תאורה מעניינים ישוו למטבח שלכם להראות פחות קליני ויעניקו לו יותר שיק, אווירה וסגנון ייחודי.

לקבלת ייעוץ תאורה, השאירו פרטים:

* אנא הכנס/י שם מלא
* אנא הכנס/י טלפון
איך לבחור תאורה לבית שמשלבת אווירה ופונקציונליות

איך לבחור תאורה לבית שמשלבת אווירה ופונקציונליות

תאורה נכונה משפרת את עיצוב הבית, ויוצרת בכל חלל אווירה ספציפית בהתאם לסוג הנורות וגופי התאורה שבוחרים לו. התאורה יכולה להיות פשוטה ...

קרא עוד >>

לקבלת ייעוץ תאורה, השאירו פרטים:

אנא הכנס/י שם מלא
אנא הכנס/י טלפון
דרגו את בחירה נכונה של גופי תאורה מעוצבים למטבח:
תודה על הדירוג, דירגת:
מדרגים: 2  ממוצע: 5
השאירו פרטים: