חנות אונליין
03-6823857‬

גופי תאורה שקועים בתקרה – כל היתרונות והאיכויות לעיצוב הבית

עיצוב מרשים של גופי תאורה שקועים בתקרה

עיצוב תאורה בבית דורש תכנון, יצירתיות והתחשבות בגורמים שונים. כשלכל חלל בבית תכלית משלו ומטרות שונות שהוא נועד לשרת, חשוב לבחון היטב גם את הפן הפרקטי וגם את הפן העיצובי, כך שגוף התאורה וסוג התאורה יוסיפו רובד מעניין לחלל, ישדרגו את ניראותו ולא יגרעו ממנו. קיימים אינספור רעיונות ודרכים יצירתיות לשלב גופי תאורה מסוגים שונים, ביניהם צמודי קיר, גופי תאורה שקועים בתקרה או תלויים, גופי תאורה עומדים ועוד, המבחר הוא עצום, ובעת עיצוב הבית חשוב לשלב גופים שונים שיהיו גם דקורטיביים וגם תכליתיים וישרתו את כל בני הבית במהלך הפעילויות השונות, המתרחשות בחללים השונים בבית.

למה כדאי להתקין גופי תאורה שקועים בתקרה?

מחפשים תחכום, אסתטיקה ויופי? גופי תאורה שקועים בתקרה הם אחת האפשרויות הטובות ביותר מכמה סיבות:

 1. תאורה שקועה תמיד מעניקה מראה נקי ואסתטי. היא מאוד אלגנטית ומשתלבת נפלא עם כל סגנון עיצוב.
 2. התקנת תאורה בתקרה של גופי תאורה שקועים אינם גוזלים שטח מהחלל, ולכן הם שומרים על תחושת המרחב והחופש בחלל.
 3. תאורה שקועה מתאימה מאותה סיבה גם לתקרה שהונמכה מסיבות דקורטיביות או מתוספת שנעשתה עבור מזגן לדוג'.
 4. גופי תאורה שקועים אומנם לא שופכים אור על כל החלל, אך הם מוסיפים פן עיצובי מרשים ומפואר, אם כי בטוב טעם, שמסייע ליצור אווירה ייחודית מבלי לנקר עיניים או לגזול יותר מידי תשומת לב.
 5. שימוש בגופי תאורה שקועים בתקרה מתאים לחללים שונים, ביניהם מבואת הכניסה לבית, הסלון, המטבח, פינת האוכל, הפטיו, המדרגות והמסדרון.
 6. אם החלטתם לעשות לבית מתיחת פנים, תאורה שקועה היא בחירה מצוינת. אתם לא חייבים להחליף את כל גופי התאורה בבית, אך תוספת של תאורה שקועה בהחלט תוסיף ליופיו של החלל ולא תעלה לכם הון תועפות.
 7. תאורה שקועה יכולה להדגיש או להבליט דקורציות, עציצים, פסל או תמונה וכדו' ולהוסיף רובד נוסף לתאורה בחלל.
 8. תאורה שקועה מתאימה במיוחד למסדרון ולמדרגות, כיוון שהיא מסמנת את הדרך בשעות החשיכה באור רך ועדין.

לשדרג את התאורה בבית עם גופי תאורה שקועים

גופי תאורה שקועים בתקרת גבס מונמכת הן אחת הדרכים הפופולריות לשדרוג החללים המרכזיים בבית. הוספת גופי תאורה לסלון, למטבח, לפינת האוכל או לפרוזדור עם נורות לד שקועות בתקרה במגוון צבעים מוסיפה אווירה לכל מאורע. אפשר לעשות זאת ב- 3 דרכים:

 1. האפשרות הראשונה היא התקנת פס צבירה שקוע בתקרת גבס על גבי פרופיל ללא צורך בהברגה, ובו מתקינים מספר מנורות לד. על גבי הפרופיל ניתן להתקין ספוטים בקו אפס עם התקרה.
 2. האפשרות השנייה כולל ספוטים בולטים על גבי פס הצבירה עם נורות לד.
 3. האפשרות השלישית כוללת מנורות לד נסתרות סביב הנמכת התקרה בגבס.

איך לבחור גופי תאורה שקועים?

גופי תאורה שקועים קיימים במבחר גדלים, מידות ועיצובים, וחשוב להתאים אותם לקו העיצובי של החלל. חשבו לאיזו מטרה הם מיועדים, האם לצורך הבלטה והדגשת דקורציות או ליצירת אווירה אינטימית וחמה, האם נחוצים לכם גופים מתכווננים לשינוי כיוון אלומת האור וכדו'.

חשוב לדעת

אם בחרתם לשלב גופי תאורה שקועים, כדאי לתכנן היכן הגופים יוצבו מבעוד מועד. תכנון מוקדם יסייע לכם לחסוך עלויות מיותרות ותיקונים הודות ללקיחת החלטות נכונה ומושכלת.

בנוסף, חשוב לבחון מהו עובי התקרה עליה אתם מעוניינים להתקין את גופי התאורה. מומלץ להתייעץ עם מומחה תאורה או אדריכל, שיבחן האם ניתן להתקין את הגופים בתקרה הקיימת, או שיש צורך לבצע הנמכת תיקרה, שתיתן עומק, בו יושקעו גופי התאורה.

לקבלת ייעוץ תאורה, השאירו פרטים:

* אנא הכנס/י שם מלא
* אנא הכנס/י טלפון
איך לבחור תאורה לבית שמשלבת אווירה ופונקציונליות

איך לבחור תאורה לבית שמשלבת אווירה ופונקציונליות

תאורה נכונה משפרת את עיצוב הבית, ויוצרת בכל חלל אווירה ספציפית בהתאם לסוג הנורות וגופי התאורה שבוחרים לו. התאורה יכולה להיות פשוטה ...

קרא עוד >>

לקבלת ייעוץ תאורה, השאירו פרטים:

אנא הכנס/י שם מלא
אנא הכנס/י טלפון
דרגו את גופי תאורה שקועים בתקרה – כל היתרונות והאיכויות לעיצוב הבית:
תודה על הדירוג, דירגת:
מדרגים: 3  ממוצע: 5
השאירו פרטים: